Македонски
Shqip
English
100% Портокал
По чоколадата и ванилата, портокалот е трет светски омилен вкус кој, со помош на витаминот Ц, се грижи за нашето здравје.
100% Јаболка
Највкусните и најсочните јаболка растат на врвот на дрвото, до нив најлесно допира сончевата светлина и затоа се толку здрави и убави.
Боровинка
Постојат околу 50 вида боровинки, а секој плод на крајот има форма на ѕвезда.
Праска
Првото овошје што е изедено на Месечината е токму праската. Тоа се случило во вселенското летало "Аполо 11" во далечната 1969 година.
A + Ц + Е
Постојат бели, жолти, црвени и портокалови моркови, зелени и жолти лимони и само еден ананас - со жолта боја.